Dovolená na Kypru

Ostrov Kypr je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a nejen letní. Kypr můžete navštívit po celý rok. I v zimním období se nejvyšší denní teploty pohybují okolo dvaceti stupňů. Navíc je čím dál tím více oblíbená kombinace slunění se na pláži a lyžování během jednoho dne a přesně to Kypr nabízí díky příjemnému počasí na pobřeží v zimním období a možností pro skvělé lyžování na svazích Olympu v pohoří Troodos. Dovolená na ostrově Kypr navíc nemusí znamenat jen slunění se na krásných písčitých plážích a koupání v příjemně teplém moři ale i poznávání historie ostrova a potažmo celého antického světa. Na Kypru ale najdeme nejen památky na antické Řecko a Římskou říši, ale i kouzelné středověké kláštery a kostelíky z dob Byzantské říše a staré hrady z dob křižáckých válek. Historie na Vás může dýchnout na každém rohu.

Ayia Napa, Kypr
Moře u Ayia Napa

Spojení dovolená a Kypr může znamenat i několikadenní pobyt v některém z kyperských letovisk. Ať už si vybere letovisko Agia Napa, Larnaka, Limassol, Possouri, Polis, Protaras nebo Paphos vždy máte jistotu že vaše dovolená na Kypru bude zalitá sluncem.

Dovolená na ostrově Kypr také znamená velké možnosti sportovního vyžití. Dovolená na Kypru může být skvělou volbou pro milovníky vodních sportů, windsurfingu i potápění. Při dovolené na ostrově Kypr můžou být spokojeni i milovníci golfu. Oblast pohoří Troodos zase uspokojí vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky.
Dovolená a Kypr může být i skvělé spojení pokud plánujete rodinou dovolenou i s dětmi. Pokud pro vás dovolená znamená možnost užít si plnými doušky nočního života i v tomto případě půjdou slova dovolená a Kypr dohromady a při strávení dovolené na Kypru třeba v letovisku Agia Napa si jistě přijdete na své…

Vyberte si dovolenou na Kypru z aktuální nabídky zájezdů ZDE